Strach i mozliwosc rządzą w Wall Street

Strach i mozliwosc rządzą w Wall Street
27 lipca, 2020
Category: gielda

Strach rozmaity z nadzieją na pomoc Obszernej Trójce, spadająca cena ropy, która oddawała wczorajsze dochody oraz projekt wsparcia sektora technologicznego. Definitywnie indeksy zakończyły sesję wzrostami. S&P500Dow Jones 0. 75%, Najlepiej spisywał się dziś Nasdaq, który wzrósł o 2. 2%. wzrósł na temat 0. 7%,

Po odrzuceniu wczoraj wieczorowa pora przez Senat pomocy na rzecz branży motoryzacyjnej nie można było oczekiwać pozytywnego otwarcia. Ewentualne bankructwa firm wraz z Detroit pociągną za sobą potężne redukcje zatrudnienia. Wspólnicy obawiają się, że to spowoduje, iż recesja będzie dłuższa i głębsza. Kontrakty przed sesją spadały nawet ponad 4%, ale indeksy otwarły się na,, tylko” 2% minusach. Otwarcie byłoby zapewne dużo słabsze, jesliby nie informacja, że zarzadzanie Busha rozważa jednak możliwość wsparcia Trójki z Detroit. Pomoc miałaby pochodzić wraz z środków w ramach słynnego planu Paulsona, który pierwotnie miał być oddany wyłącznie dla branży finansowej. Zaczyna się więc nastepne wyczekiwanie branzy na pomoc rządu.

Nancy Pelosi, spiker Izby Reprezentantów, podała, że po następnym miesiącu Izba przypuszczalnie zajmie się opracowaniem pakietu zwiększającego koszty na sprzęt komputerowy. Na tej informacji mocno rosły kursy najważniejszych graczy na tym rynku. Intel zakończył sesję zwyżką o 5. 3%, a Micron, największy w AMERYCE producent układów pamięciowych wzrósł o niemal 12%.

Na nieszczescie nie zabrakło dzisiaj nastepnych informacji na temat planowanych zwolnieniach. Bank of America poinformował, że ma zamiar zredukować wynajecie o 30 – trzydziestu pieciu tysięcy osób w okresie najbliższych trzech lat. Po przejęciu Merrill Lynch wiele stanowisk się zwyczajnie dubluje. Ponadto wskazano w słabnącą gospodarką. Kurs agencji bankowej po przebywaniu cały dzień pod kreską ostatecznie nieco wzrósł o 0. 1%.

Koniec tygodnia przyniósł nam pare danych makro. Opublikowano dzis dynamikę sprzedaży detalicznej za listopad. Spadła ona na temat 1. 8% m/m, obok prognozach -1. 9%. Spadek sprzedaży obserwujemy już od czasu pięciu miesięcy, co nie zaakceptowac zdarzyło się od 1992, od podczas gdy wskaźnik wydaje sie publikowany. Największy od 3 lat wzrost odnotowała sprzedaż w mieszkaniach towarowych, gdyż Amerykanie chętniej niż zwykle korzystali sposród licznych rabatów. Po rekordowym spadku cen hurtowych przy październiku (-2. 8% m/m), w listopadzie ceny spadły o dwóch. 2%. Dynamika roczna jest jeszcze na niewielkim plusie.

Dzisiejsza publikacja indeksu humorze konsumentów Uniwersytetu Michigan (wstępna) była lepsza niż szacowano. Wskaźnik wyniósł 59, kiedy prognozy zakładały poziom 55. Poprzednia wartość to 55. 3. Sentyment inwestorów wsparła tania benzyna, obniżki w sklepach i spadająca inflacja, jednak pesymizm co do kondycji produkcji pozostał jak i równiez indeks wciaz jest w pobliżu starych minimów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy