Warta sprzedaje biurowiec przy centrum Stolicy polski

Warta sprzedaje biurowiec przy centrum Stolicy polski
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Kompania Ubezpieczeń i Reasekuracji Godna, reprezentowane za posrednictwem międzynarodową agencję doradczą CBRE, sfinalizowało wzór sprzedaży domu biurowego w centrum Warszawy, który być może po przyszłości zmieni swoją funkcję – komunikuje spółka przy komunikacie. Warta, w ramach konsolidacji, do 2021 roku przeniesie wszystkie swoje stołeczne lokum do swiezej siedziby przy Rondzie Daszyńskiego.

Czytaj też: PPK. Czy warto się wypisać? Opisujemy możliwe rozwiązania

Projekt sprzedaży domu należącego sluzace do TUiR Warta S. Natomiast. oraz samodzielnie proces konsolidacji i przeprowadzki do nowego biura to – wedlug przedstawicieli spółki – doskonały przykład swiezego trendu w dziedzinie nieruchomości, tzw. sale&leaseback. Agencja doradcza CBRE, która brała udział w danym etapie negocjacyjnym, zaproponowała rozwiązanie, które polega w sprzedaży biurowca z najmem zwrotnym. Dzięki tej umowie, Warta przez 3 czasy pozostaje po budynku, a nowy inwestor ma termin na przygotowanie projektu swiezej inwestycji i wszelkich niezbędnych pozwoleń.

a mianowicie Przeprowadzona sprzedaż biurowca umiejscowionego przy Alejach Jerozolimskich 133a to kolejna już transakcja dotycząca projektów nieruchomościowych, które Warta przeprowadziła w ostatnim czasie. Przy czerwcu tegoz roku Warta podpisała umowę dotyczącą wynajmu niemal 20 tys. mkw. w biurowcu Warsaw Unit. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostantnim czasie na stołecznym rynku biurowym. Dzięki niej już po 2021 roku kalendarzowego Warta dokona się sluzace do budynku o najwyższym wyposazeniu biurowym na rynku, co pozwoli nam nadal skuteczniej wykorzystać potencjał drzemiący w zespole – mówi Dawid Korszeń, rzecznik prasowy Warty.

Obejrzyj: Dobrowolna składka na ZUS. W Polsce trwa debata, a Republika federalna niemiec się wycofają?

Stwierdzenia obu stron dają nowemu inwestorowi możliwość zmiany mozliwosci budynku wyjawszy konieczności jego wyburzania. Przykład ten obrazuje alternatywne rozwiązania inwestycyjne, które podyktowane są coraz mniejszą dostępnością terenów pod nowe projekty. Dzięki transakcjom wariantu sale&leaseback przedsiębiorcy śmielej wchodzą w tego rodzaju rozwiązania i odważniej podchodzą do modyfikacji i adaptacji starych budynków do swiezych funkcji.

Czytaj także: Robyg rozważa emisję obligacji wart. sluzace do 100 mln zł

– Wyłonienie nowego nabywcy budynku obok Al. Jerozolimskich 133a było procesem bardzo złożonym jak i równiez czasochłonnym. Tym bardziej cieszy naszej firmy fakt, że udało się pogodzić biznesy naszego konsumenta, który zagwarantował sobie pozostaje w biurze do czasu przeprowadzki az do nowego budynku oraz inwestora, który az do czasu zdobycia stosownych pozwoleń ma zagwarantowane stabilne zarobki z wynajmu nieruchomości – mówi Paweł Nowak, zastępca dyrektora działu Gruntów Inwestycyjnych i Inwestycji Alternatywnych, CBRE.

Posiadasz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij naszej firmie przez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy