Godzinowe zarobki miliarderów i gwiazd

Oto ile znani miliarderzy i gwiazdy zarabiają w ciągu godziny

Niektórzy z najbogatszych ludzi w USA zarabiają więcej w ciągu pory niż inni w całkowitym swoim życiu. Amerykański Business Insider wyliczył, jak niesłychanie w ciągu 60 minut powiększają się majątki szesnascie osób z list najbogatszych miliarderów i gwiazd show biznesu.

Do obliczenia stawki godzinowej dziennikarze wykorzystali najlepsze dostępne dane o rocznych zarobkach i majątkach, oparte o szacunki zagranicznego magazynu "Forbes". Business Insider porównał ich majątki netto z 2 ostatnich lat, bazując na listach najbogatszych ludzi świata "Forbesa"z 2017 i 2018 roku, by ustalić ich roczne zarobki.

W przypadku gwiazd z branży muzycznej, filmowej czy medialnej wynagrodzenia wzięto spośród listy najlepiej zarabiających gwiazd "Forbesa", która obejmuje okres od czerwca 2017 roku kalendarzowego do czerwca 2018 roku. Następnie podzielono je w 8760, czyli liczbę godzinek w roku, by obliczyć, ile każda z ludzi osób zarobiła w ciągu zaledwie 60 minut.

Trzej miliarderzy, czyli Jeff Bezos, Mark Zuckerberg oraz Alice Walton z Walmartu, "zarabiają" ponad milion dolarów w godzinę. Trzeba jednak pamiętać, że często nie jest to ich pensja, a wzrost wartości majątku, który zazwyczaj rośnie dzięki drożejącym akcjom danej spółki. Wówczas właśnie giełdowym wzrostom kursu Amazona Jeff Bezos zawdzięcza pierwsze miejsce na ewidencji najbogatszych.

I wówczas właśnie Jeff Bezos, założyciel i CEO Amazona, "zarabia" najwięcej - wartość jego majątku w ciągu 60 minut zwiększa się o kwotę 4 474 885 dolarów. To około 157 razy więcej niż wynosi przeciętne roczne wynagrodzenia pracownika jego firmy (28 466 dol. ). Na kolejnych pozycjach znaleźli się m. in. Larry Page, Meg Whitman lub Warren Buffet.

Foto: adaptacja - Mariusz Olszewski / materiały prasowe

George Clooney przed Kylie Jenner

Zarobki godzinowe gwiazd show biznesu będą już zdecydowanie niższe niż zarobki czołowych miliarderów. Aczkolwiek to i tak sumy, o których przeciętny pracobiorca może pomarzyć. Tutaj numerem jeden na liście wydaje się być George Clooney, który zarabia podczas godziny 27 283 dol. Jest on najkorzystniej zarabiającym aktorem, który odkrył się na liście wyprodukowanej przez "Forbesa" w 2018 roku.

Kylie Jenner, najmłodsza osoba na listowie najbardziej zamożnych kobiet amerykańskiej listy "Forbesa", znalazła się na drugiej pozycji. Do niej godzinowe zarobki to 19 006 dol. Ellen DeGeneres, LeBron James, Taylor Swift oraz Beyoncé są jedynymi osobami na liście, w których konta w przeciągu godziny wpływają czterocyfrowe kwoty.

Foto: adaptacja a mianowicie Mariusz Olszewski / materiały prasowe