Złoty ciagle pod presją

27 lipca, 2020
Category: waluty

Brak znaczących impulsów od strony inwestorów zagranicznych jak i równiez zgodny z oczekiwaniami odczyt inflacji bazowej netto sprzyjały uspokojeniu. Aktualnie (8: 15) rynek otwiera się dzieki 4, 2960 EURPLN, ujemny sentyment az do złotego podtrzymuje się jak i równiez trudno jest wskazać obecnie racjonalne przesłanki dla modyfikacje tego formy rzeczy. Opisowy raport na temat koniunkturze na terytorium polski podawany za posrednictwem GUS może co najwyżej sprowokować kolejną falę deprecjacji złotego, gdyż obecnie (choć jest to odrobine na wyrost, gdyby oprzeć się jedynie o pewne dane makroekonomiczne) przeważają obawy o ścieżkę tempa wzrostu gospodarczego na terytorium polski.

Przechodząc sluzace do tematyki sektorze międzynarodowego a mianowicie wczoraj Timothy Geithner, aspirant Baracka Obamy na Sekretarza Skarbu, zapowiedział,, zaangażowanie rządu w rozwiązanie każdego przejawu kryzysu” od czasu pomocy gwoli banków na kredyty gwoli przedsiębiorstw, odwołując się w dodatku do,, doświadczeń Wielkiego Kryzysu i bezwladu gospodarki japońskiej w czasach 90-tych”. Z akademickiego miejsca widzenia porównania te nie są uprawnione, ale trzeba przyznać, że na pewno wlasciwie oddziałują dzieki opinię publiczną przez swoją sugestywność. Jednocześnie Geithner natychmiast,, ustawia” sobie słabą republikańską opozycję po trudnej lokalizacji. Geithner podkreślił, że pozostala transza TARP-u, 350 mld USD, może być co najmniej częściowo zaadresowana nie az do banków, natomiast do domach. EURUSD nie reagował nazbyt intensywnie, warsztaty pozostaje w strefie 1, 28-1, 32 obecnie fluktuując wokół środka podanego przedziału.

Sesja azjatycka zakończyła się na zielono, na parkiety powrócił (póki co – chwilowo) pogoda ducha w związku z planami interwencji fiskalnej w USA oraz podobnymi zapowiedziami interwencji w Chinach i Japonii. Z drugiej strony a mianowicie wyniki pieniezne podawane dzis za 4 kwartał ostatniego roku są praktycznie bez wyjątku rozczarowujące bądź po prostu złe. Skutkiem tego można oczekiwać, że rynek kapitałowy będzie nieco dołował ze względu na słabe raporty kwartalne a to pogłębi negatywny sentyment sluzace do walut rynków wschodzących. Bank of Japan pozostawił stopy procentowe bez zmian w stopniu 0, 1%.

Dziś przy kalendarzu dużo informacji, które mogą wpływać na warsztaty walutowe – w szczególności ważne będą raporty wraz z amerykańskiego sektorze nieruchomości (kolejny miesiąc wyszukiwania dna, trudno inaczej podsumować prognozy rynkowe) oraz zamówienia w przemyśle w zonie euro. Oczekiwany zły rezultat najprawdopodobniej przełoży się na osłabienie euro do dolara, powinien także psuć mile wspomnienia do wlasnego regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy