Złoty stabilny poprzednio decyzją RPP

27 lipca, 2020
Category: waluty

Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji wyceny polskiej waluty wobec obcych dewiz.

Złoty kwotowany wydaje sie na rynku następująco: 4, 0293 PLN zbyt euro, trzech, 5899 PLN względem dolara amerykańskiego, trzech, 8782 PLN wobec franka szwajcarskiego szwajcarskiego i 5, 4575 PLN zaleznie do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wzrosły do 2, 771% w przypadku obligacji 10-letnich.

Minione kilkanaście dni handlu w dziedzinie walutowym nie zaakceptowac przyniosło znaczących zmian na wycenie krajowej waluty. Złoty w dalszym ciągu kursuje powyżej 4, 00 PLN za euro, równocześnie nieznacznie umacniając się w relacji sluzace do dolara amerykańskiego. Jest to oczywiście pochodna spadku wyceny amerykańskiej waluty dzieki szerokim branzy, gdzie kolejne publikacje fundamentalne (m. in. wczorajsze dane o bilansie handlowym) uderzają w wycenę USD.

Równocześnie w szerszym ujęciu nastroje wokół PLN pozostają relatywnie dobre tymczasem w srodek uwagi uczestników rynku odnajduje się aktualnie Grecja i perspektywa podwyżek stóp przez FED. Stąd ruchy na PLN i długu są w dużej mierze pochodną wydarzeń wraz z szerokiego branzy. Widoczne było to m. in. w trakcie wczorajszego handlu, gdzie obserwowaliśmy kontynuację przeceny polskiego długu w ślad za rozwojem rentowności obligacji amerykańskich a takze niemieckich. Ponadto otrzymaliśmy wczoraj oczekiwaną informację nt. podwyższenia prognoz gospodarczych przez KE dla Polski. Nowe założenia zakładają postep o 3, 3% w 2015r. a takze powolne wychodzenie inflacji powyżej zera pod koniec br.

W trakcie dzisiejszej sesji będziemy świadkami zakończenia posiedzenia RPP. Sektor zgodnie wypatruje pozostawienia nogi referencyjnej na poziomie 1, 50%, a pierwsze podwyżki spodziewane są wówczas pod koniec 2016r. Dzisiejsza Podpowiedz nie będzie stanowić istotnego impulsu na rzecz wyceny polskiej waluty, gdyż od czasu minionego posiedzenia złoty wyhamował utrwalenie, ograniczając prawdopodobieństwo werbalnych interwencji. W przypadku stóp mamy wyraźny komunikat o zakończeniu cyklu obniżek, stąd małe prawdopodobieństwo ewentualnego zaszokowania ze witryny RPP.

Wraz z rynkowego miejsca widzenia wczorajsza sesja na rynku przyniosła wygenerowanie ciekawych układów na GBP/PLN oraz USD/PLN, które mogą przynieść naszej firmie mocniejszego złotego na tychze zestawieniach. W pierwszym sytuacji jest to oczywiście pochodna słabości funta przed wyborami w UK. W drugim zestawieniu znajdujemy się blisko wsparcia na trzy, 5880 ZL, które przekroczenie otwierałoby drogę do zejścia do sasiedniego miasta 3, 5053 PLN zbyt dolara.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy