Zwoliński: Komitet nieusuwalnych zadba o kasę

Zwoliński: Komitet nieusuwalnych zadba o kasę
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

*_ a mianowicie Kasa Misiu, kasa _… mawiał ponoc były trener piłkarskiej reprezentacji Polski, Janusz Wójcik. O kasie nie zapominają też uganiający się z piłką czołowi politycy Platformy Obywatelskiej. Na do niej szczytach rozgrywany jest właśnie ostry mecz. Gra zmierza o wielką stawkę: wpływ na powoływanie władz w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa. O to ma zadbać komitet nominacyjny, zas raczej komitet _ nieusuwalnych _. *

Od wybuchu draki hazardowej można mówić jeżeli nie na temat wojnie, to o zimnej przyjaźni między Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem. Coś na kształt tej szorstkiej, jaką pamiętamy z czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego jak i równiez premiera Leszka Millera.

[ ( http://static1./i/h/133/t129669.jpg ) ] (http://www./gospodarka/raporty/artykul/w;po;trwa;walka;o;blisko;300;stolkow;w;spolkach,29,0,757789.html) Przy PO trwa walka o blisko 300 stołków przy spółkach?
Wszystko okresla na to, że obaj liderzy Platformy Obywatelskiej najprawdopodobniej zmierzą się przy pojedynku na temat stanowisko szefa partii. Przy dalszej mozliwosci łupem zwycięzcy będzie taboret premiera, oczywiście jeżeli WEDLUG zwycięsko wyjdzie z nastepnego politycznego rozdania.

Schetyna ma za jakie mozliwosci mieć żal do ostatniego z 3 tenorów, zakładających PO. Tusk nie tylko wyrzucił go wraz z rządu, lecz też pozbawił go opcji sekretarza partii. Schetyna, który do kwestii Chlebowskiego i Drzewieckiego uznawany był zbyt szarą eminencję w Systemie, najwyraźniej nie zaakceptowac złożył broni.

Wykorzystując uprawnienia i znaczenie funkcji marszałka Sejmu, co jakiś czas zaznacza swoją niezależność punktując premiera jak i równiez rząd. Natomiast to skrytykował ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w chwili gdy Tusk zasłaniał go własną piersią, by niedługo później objechać premiera za spóźnioną reakcję na raport MAK. Teraz, gdy konsultant premiera Donalda Tuska sposród Gdańska, Jan Krzysztof Bielecki znalazł patent, jak w przypadku wyborczej porażki zapewnić samemu kontrolę morzem państwowymi kompaniami, zablokował piłkę.

Stawka jest o wiele większa niż wcześniej, nie idzie już tylko o prestiż czy urażoną dumę. Chodzi o pieniądze. Opinii ogólnej można mydlić oczy obcinaniem partyjnych subwencji, czy pod spodem pretekstem oszczędności lataniem rejsowymi samolotami. Rzeczywiste konfitury są gdzie indziej a mianowicie w największych spółkach celowych przez państwo.

[ ( http://static1./i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www./archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;mowienie;o;wojnie;tuska;ze;schetyna;sluzy;pis,135,0,643463.html) Niesiołowski: Mówienie o wojnie Tuska wraz z Schetyną służy PiS
Nie możemy tutaj zarzucać politykom Platformy jakiejś szczególnej pazerności. Wedlug te konfitury z równą łapczywością sięgali politycy ze wszystkich rządzących po 1989 roku moznosci. Teraz jednakze, używając określeń posła Ryszarda Zbrzyznego, _ za łby wzięły się dwie ferajny z tegoz samego ugrupowania _.

Wprawdzie Donald Tusk i Grzegorz Schetyna, dwaj przyjaciele z boiska, grają wciąż przy tych samych barwach, pytanie, czy wciaz do identycznej bramki? Kto po meczu przejmie opaskę kapitana, natomiast kto będzie grzał ławę rezerwy? Może też zanim jesienną rundą zaskoczą nasza firme jakieś naprawdę sensacyjne transfery.